Administrator Linux

Administrator Linux

Wprowadzenie do kariery w administracji Linux
Rodzina systemów operacyjnych Linux została po raz pierwszy wydana w 1991 roku przez Linusa Torvaldsa. Od tego czasu stała się integralną częścią społeczności IT i Computer Science. Początkowo wydany jako jądro, aby porozmawiać ze sprzętem i przetłumaczyć go na oprogramowanie, Linux znalazł swoje miejsce w domowych systemach komputerowych do zasilania serwerów sieciowych, od ogromnych Data Center do Mainframes, od telefonów Android do Smartwatches, Linux jest wszędzie !

Rodzina systemów operacyjnych Linux pochodzi z wielu dystrybucji open source, a mianowicie – CentOS, Arch Linux, Ubuntu, Debian, Fedora itd. Istnieją komercyjne dystrybucje serwerów Linux, które są znane w całej branży – Red Hat Enterprise Linux (RHEL), SUSE Enterprise Linux , Ubuntu Enterprise itp. W tym artykule omówimy możliwości kariery w administracji Linux.

Edukacja
Na obecnym rynku IT znajomość Linuksa jest jednym z najbardziej pożądanych perspektyw zatrudnienia. Zwłaszcza, kariery w administracji Linux jest ogromny popyt. Branża poszukuje wykwalifikowanego specjalisty do wykonywania zadań związanych z administrowaniem serwerem. Wraz z pojawieniem się technologii Big Data i chmury obliczeniowej, wymagania Linuksowych Administratorów Systemu wzrosły co roku o kilka razy. Chociaż istnieje wiele kursów szkoleniowych, samouczków i filmów dostępnych zarówno w oprogramowaniu open source, jak i na platformach komercyjnych, jednak posiadanie profesjonalnej certyfikacji zawsze zapewnia przewagę w wyścigu.

Profesjonalna certyfikacja: Administracja systemem Linux Certyfikacja jest oferowana przez kilka instytutów, wiele z nich traktowanych jest jako punkt odniesienia, a czasem obowiązkowe dla różnych organizacji. RHEL, HP-AIX, Oracle Solaris i BSD zapewniają własną certyfikację uznawaną przez większość firm i organizacji na całym świecie.

W ramach rozwoju w tej ścieżce kariery oferujemy zestaw szkoleń :

  1. Basic System Administration
  2. System Administration
  3. Advanced System Administration

Wnioski i Perspektywy kariery
Obecny trend w technologii Cloud i Big Data  zorientowanych na usługi postawił dostawców usług pod dużą presją. Linux jako system operacyjny jest przedmiotem szczególnego zainteresowania ze względu na swoje funkcje i możliwości. Rola administratorów systemu Linux jest sprawą najwyższej wagi, a organizacje wręcz „polują” na najlepszych i certyfikowanych administratorów Linuksa. W nadchodzących 10 latach nastąpi znaczny wzrost zapotrzebowania na te zasoby. Stanowiska te mają atrakcyjne korzyści i możliwości rozwoju. Osoby aspirujące na tym obszarze będą miały ocean możliwości i na wypadek, gdybyś chciał je zdobyć, nie jest za późno na rozpoczęcie.

Dodaj komentarz